Jak Cię widzą tak Cię piszą ;) 1

Jak cie widzą tak cie piszą!

Nie dzisiaj nie będzie o dress code , ten temat zostawimy sobie na inny termin :) Dzisiaj opowiemy o tym jak być odpowiednio ubranym bez znajomości tych wszystkich kodów..


To jak postrzegają Nas inni, procentuje lub nie. My chcemy żeby procentowało, żeby przynosiło wymierne efekty i sprawiało , że będziesz doceniana!

  1. Po pierwsze zawsze czysto i schludnie. Możesz mieć nieuczesane włosy jak siedzisz w domu, ale niech one będą czyste i odrosty niech nie sięgają do ucha. Przyjdzie jakaś paczka, przyjedzie listonosz, pan z elektrowni spisać prąd nie czuj się wtedy nie na miejscu. To samo dotyczy ubrania i paznokci. Lubimy jak nam jest wygodnie, ale każda z nas czuje się lepiej, pewniej jak dresy nie są podarte czy poplamione, a paznokcie nawet jeśli nie zrobione u kosmetyczki (wiadomo nie każdy ma czas i nie każdego stać)to chociaż spiłowane i bez skórek.

  2. Jeśli wychodzisz do pracy, do szkoły, na spacer ubrania też muszą być czyste. Nikomu nic do tego, jak się ubieracie, oczywiście, racja! Wrażenie jednak pozostaje.. Obraz utworzony w głowie szefa, pani nauczycielki, czy przystojniaka mijanego na ulicy już powstał i ciężko będzie go zmienić. Tak nas natura stworzyła, że w kilka sekund oceniamy kogoś i szufladkujemy. Nikt nie chce trafić do szuflady flejtuch/niedbaluch.

  3. Odpowiednia długość. Lubicie mini i szorty? Świetnie! Pamiętajmy tylko, że nie wszędzie wypada je założyć i nie wszędzie się po prostu sprawdzą. Zebranie w przedszkolu..NIE! W przedszkolu często siedzi się na małych dziecięcych krzesełkach, niech ludzie zapamiętają czyją jesteś mamą, a nie kolor bielizny jaki dzisiaj miałaś. Jeśli idziemy do dystyngowanej cioci/ babci na imieniny, to też zadbajmy o to, żeby jej nie gorszyć. Idziesz bo ją kochasz, nie chcesz, żeby nie spała po nocach myśląc, że cie zawieje, albo ktoś cie napadnie.. Bądźmy empatyczne i przewidujące, prawda , że to pięknie brzmi? Opis ten dotyczy również głębokości dekoltów :)

  4. Kolory. Tutaj nie będziemy Cię ograniczać, jeśli chcesz szalej. Nawet marynarki dzisiaj i całe zestawy z nimi tworzone, mają tak piękne kolory, fasony i cudowne materiały , że będziesz wyglądać po prostu dobrze i profesjonalnie. Odrobina ekstrawagancji przyda się i w pracy i na ulicy, jeśli nie przeszkadza Ci być kolorowym ptakiem , działaj! Z zachowaniem pierwszych trzech punktów oczywiście ;) Jedyną sytuacją, w której jedynym dopuszczalnym kolorem jest czarny i jego odcienie to pogrzeb i tutaj obowiązują wszystkie wymienione punkty.

Podsumujmy SCHLUDNIE,CZYSTO, ODPOWIEDNIO DO SYTUACJI, Z CHARAKTEREM ;)

Komentarze do wpisu (1)

17 sierpnia 2018

haha! konkretnie i z humorem, dzięki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl